klášter

klášter

Využívám energii ze zahrady kláštera - denně zde ralaxuji
IMG_0153.JPG
prozdravi.cz

Poslouchej své tělo a vítej na stránkách "Včelka pro zdraví a krásu"

motto:
Člověk
je pro mne celek, ne jen část.
Duše je jeho součástí a nemůžeme ji vynechat.
Tělo je to, co vidíme a může zářit nebo vyhasínat.
Mysl - je to, co vnímáme a to, co může duši i tělo poškodit.
Vnímejme člověka jako bytost, se vším  co má, a ne jako stroj, který chceme ovládat.
Má práce je mým posláním , které mi nikdo nepřinesl na zlatém talíři.
Jsou to roky tvrdého sebevzdělávání.
                    Romana
Největší a nejdražší odměnou pro mě je
zrelaxovaný, odpočatý, spokojený a vzdělaný klient.
Vzdělávání klientů v oblasti péče o zdraví
a poradenství změny životního stylu je v ceně služby


MASÁŽE, ZÁBALY, REGENERACE, PEDIKÚRA, PÉČE O KůŽI
CVIČENÍ, PORADNA, KURZY, DUŠEVNÍ HYGIENA
PRODEJ MEDU


Chrańte své zdraví již dnes a zavolejte na mé
tel. číslo  
606 398 124
Romana.64@seznam.cz

Vaše zdraví je věc přítomnosti - neodkládejte péči na až budu mít čas - bude již pozdě

 

 

Křížový vrch

Křížový vrch

dobíjecí místo - kam včely zalétají
automatická kresba 078.jpg
Přednosti našeho medu
Náš domácí med je zdrojem všech vitamínů, minerálů a přírodních látek. Je ručně stáčený a ručně rozlévaný.
Podle přání zákazníka - čištěný či nečištěný, tekutý či pastovaný, nebo ponechám přirozené krystalizaci.
Je vždy z jednoho sběru. Nikdy nemícháme více sběrů dohromady nebo více druhů.
Jeho cena je 130,-  - 960g
Pochází z lesa Křížového vrchu u Stodu, který je znám svým dobíjecím místem energie
Cena medu je nad zlato, přes to, nikdy nemůže stát kilo medu jako kilo zlata.
Pokud na 4roky zmizí včely, zmizí veškerý život - včely jsou zdrojem všech našich potravin. Potravin pro zvířata, pro výrobu, pro léčbu.
Chvála včelám , které neznají materiální hodnoty a nechtějí peníze
Chvála včelařům, kteří svou práci dělají jako koníček

Chodíte po hlavě nebo po nohách?

Naše plosky nohou jsou denně zatěžované několika kg naší váhy, naše nohy denně přečerpávají několik litrů krve , vody , jedů

Také Vám zarůstají nehty?

Hodně lidí trápí zarůstající nehty, které po čase zhnisají, způsobují velké opakované hnisající a nehojící se rány. Zvláště u diabetiků.  Proč se trápit? Proč riskovat zánět celého těla.  Proč si nechat trhat nehet nebo celou nohu? Osudy máte ve svých rukách.
Při tom Existuje jednoduchá nebolestivá  metoda, kterou používám velice úspěšně.

 
Základní ošetření
 • dezinfekce
 • ošetření nášlapů - skalpelem, bruskou, pilníkem,
 • ošetření kuřích ok
 • ošetření bradavic
 • ostříhání nehtů
 • zbroušení
 • ošetření zarostlých nehtů
 • ošetření nehtového lůžka
 • masáž

Za příplatek - ceník
 • odlakování, lakování, ošetření poškozených nehtů, vbočené palce,
 • reflexní masáž plosek, reflexní masáž chodidla,
 • galvanoterapie plosek - suché plosky
 • galvanoterapie chodidla- zlepšení lymfatického systému, prokrvení, fungování orgánů
 • pieling
 • solná masáž nohou
 • bublinková masáž
 • tejp
 • zábal
pedikúra

pedikúra

lepší chůze
galvanoterapie

galvanoterapie

Galvanoterapie nohy zpomaluje tvorbu otlaků, dodá nohám hebkost, působí do hloubky, Velice jemná a relaxační
reflexní

reflexní

Reflaxní masáž nohy je velice citlivá a účinná masáž , zrychluje uzdravování, prevence, pomoc při odblokování páteře - používám u lidí po operaci páteře, vyhřezlých plotýnkách , ledvinových problémech - velmi šetrná
zony

zony

Reflexní zony - nohy celý den nosí tíhu našeho těla a celý den nepřiměřeně tlačíme na reflexní body, které ovlivňují stav našeho organismu
Proč pečovat o chodidla
 
  Celé tělo je pokryto akupresurními drahami a body. Na ploskách nohou je ucelená mapa jednotlivých vnitřních orgánů a dalších částí těla . Proto jsou velice dobré - reflaxní masáže . Zdravotní problémy  odhalí dříve, než se dostanou do chronického stadia.

 Speciální masáží  jsou aktivovány určité oblasti chodidel a  může  dojít ke zlepšení stavu již rozběhnutého onemocnění. Reflexní masáž  nohou mírní stres a napětí v celém těle. Které jsou příčinou mnoha onemocnění. Když se prokrví chodidla, dojde k úlevě v celém organismu. Rozproudí se energie, celá bytost se dostane do harmonie a lepší nálady. Výsledkem je většinou zlepšení detoxikačního procesu, krevního oběhu a nervového systému. V literatuře se uvádí, že každé chodidlo má víc než sedm tisíc nervových zakončení.


Disharmonie v játrech
Palec u nohy je důležitým „bodem“, přes který lze uvolnit stres v organismu, dostat se zpět do duševní rovnováhy a harmonie. Zkuste tento prst nejdříve pár minut ohýbat v prvním článku od nehtu, a pak s ním kroutit a ohýbat i druhý článek (kloub) blíže k chodidlu. Někteří lidé toto cvičení provádějí, když cítí, že u nich začíná rýma a nachlazení. Palec totiž „zastupuje“ oblast hlavy a krku. Proto má také tak blahodárný vliv na zklidnění psychiky a uvolnění napětí kolem krku, které souvisí s přemírou stresů. Nejprve se zaměřte na pravý palec, a pak na levý. Pravá polovina těla se připisuje „akutním chorobám“ a levá „chronickým“. Proto není nic výjimečného, když vás při reflexní masáži bolí jen jedno chodidlo a druhé ani moc ne.

Palce u nohy jsou také důležitým signálem jater a jaterních nemocí. Meridián jater má zakončení právě u palce. Máte-li například v tomto prstě snížený cit, na nehtu se vytváří plíseň či na kůži mozoly, otlaky, pokožka se jinak zabarvuje, nebo si dokonce nesete nějaký defekt z dřívějších zranění, měl by to pro vás být především signál: „Pozor na játra!“ Tyto příznaky bývají někdy doprovázeny častými silnými bolestmi hlavy, které mohou časem přecházet až do migrén. Nejlépe si prospějete tak, že se v první řadě zaměříte na ozdravení svých jater. Známkou toho, jak se vám léčba daří, budou změny defektu v oblasti palce a snižování počtu záchvatů bolestí hlavy. Celkově byste se pak měli cítit mnohem lépe a svěžeji. Možná jste si na jaterní únavu moc zvykli a považujete ji za běžnou součást svého života. Po správné fyzické a duševní „léčbě“ tomu ale tak být nemusí!

Oslabené ledviny
Další důležitou a na omak velmi citlivou oblastí bývá zóna ledvin. Oteklé kotníky většinou také doprovázené specifickou bolestí na vnitřní straně nožní klenby často upozorňují na oslabenou funkci ledvin. Tohoto stavu si můžete nejlépe povšimnout, žijete-li v dlouhodobém stresu, jste přepracovaní, necítíte se psychicky dobře apod.


Tělo vám tak říká: „Chci si odpočinout a relaxovat.“ Velmi často se proto stává, že při relaxačních technikách či sportu, kdy má váš organismus možnost se odstresovat a uvolnit, se stav upraví a nohy přestanou „zlobit“. Tento jev je také velmi zřetelný při kraniosakrální terapii. Otoky kotníků jakoby zázrakem mizí.

Ledviny jsou podle tradiční čínské medicíny považovány za orgán vnitřní síly a dlouhověkosti. Symbolizují partnerské vztahy (máte-li tuto oblast svého života v disharmonii, projeví se zákonitě též na zdravé funkci vašich ledvin), strachy a stresy. Budoucí rodiče by prý měli tak dva roky před plánovaným početím dítěte své ledviny čistit a harmonizovat.

Uvolnění stresu
Všeobecně velmi citlivým místem na ploskách nohou bývá tzv. solar plexus. Nachází se zhruba uprostřed pod ohybem kloubů prstů u nohy, tedy asi v jedné třetině chodidla. Ohnete-li všechny prsty nejprve směrem k nártu a hned poté směrem k patě, měli byste ve středu nahmatat malý ďolíček. Toto místo bývá velmi citlivé, hlavně prožíváte-li stresy a shony. Budete-li bod solaru plexus několik sekund mačkat, bolest by měla ustoupit. Je-li hodně citlivý, masírujte jej nejprve jemně a až později přitlačte. Toto cvičení slouží k obnově vnitřní rovnováhy a pomáhá „upustit“ přebytečnou energii z těla. Měli byste se cítit uvolněněji.

Souvislosti s psychikou

Z chodidel lze kromě zdravotních problémů vyčíst i vnitřní rozpoložení. Například zhrublá kůže na vnější straně palce u nohy či na kloubu hned pod nehtem se přičítá tvrdohlavosti. Ztvrdlá kůže na malíkové straně (pod malíčkem) zase člověku, který má na svých ramenou přespříliš naloženo. Popraskané paty mohou vypovídat o nevhodné životosprávě, přílišném životním shonu, kdy není čas, chuť či chybí vědomosti a cit se o své tělo podle jeho potřeb optimálně starat atd. Může však třeba stačit studená zima a tělo jen potřebuje doplnit oleje ve stravě. Nemusí jít o „velké změny“.Máte-li někde na chodidle puchýřek, kuří oko, bradavice či jiný defekt, zjistěte si nejprve, který vnitřní orgán zasahuje. Jde totiž o velmi důležitou informaci, jak své tělo správně a efektivně uzdravit. Navíc tato „vada na kráse“ může mít důležitý akupresurní (léčivý) vliv na oslabený orgán. Až poté by měla přijít na řadu fyzická léčba, o tom v dalším článku.

Zdroj : celostnímedicína


 
Opište prosím kontrolní kód "1520"
romana.64@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one