klášter

klášter

Využívám energii ze zahrady kláštera - denně zde ralaxuji
kancelář

kancelář

med

med

Med od od nás - vlastní včelstva
kresba

kresba

vlastní tvorba - k výstavám a prodeji - tento neprodejný

Poslouchej své tělo a vítej na stránkách " Péče o zdraví a krásu"

Největší a nejdražší odměnou pro mě je zrelaxovaný, odpočatý, spokojený a vzdělaný klient.

motto:
Člověk
je pro mne celek, ne jen část.
Duše je jeho součástí a nemůžeme ji vynechat.
Tělo je to, co vidíme a může zářit nebo vyhasínat.
Mysl - je to, co vnímáme a to, co může duši i tělo poškodit.
Vnímejme člověka jako bytost, se vším  co má, a ne jako stroj, který chceme ovládat.
Má práce je mým posláním , které mi nikdo nepřinesl na zlatém talíři.
Jsou to roky tvrdého sebevzdělávání.
                    Romana

Masáže, pedikúra, rehabilitační cvičení, individuální kurzy, péče o kůži , pomoc v šestinedělí - PROVOZ NEPŘERUŠEN - OBJEDNÁVKY NA TEL .606 398 124

Kadeřnictví - Karolína Cihlářová Stod, Nádražní 759 tel. 723 602 590 - využijte služby domů Stod , Chotěšov a blízké okolí do 5km

Křížový vrch

Křížový vrch

dobíjecí místo - kam včely zalétají
domácí

domácí

vícedruhové medy
automatická kresba 078.jpg
Přednosti našeho medu
Náš domácí med je zdrojem všech vitamínů, minerálů a přírodních látek. Je ručně stáčený a ručně rozlévaný.
Podle přání zákazníka - čištěný či nečištěný, tekutý či pastovaný, nebo ponechám přirozené krystalizaci.
Je vždy z jednoho sběru. Nikdy nemícháme více sběrů dohromady nebo více druhů.
Jeho cena je 140,-  - 960g
Pochází z lesa Křížového vrchu u Stodu, který je znám svým dobíjecím místem energie
​a dalších stanovišt.
Cena medu je nad zlato, přes to, nikdy nemůže stát kilo medu jako kilo zlata.
Pokud na 4roky zmizí včely, zmizí veškerý život - včely jsou zdrojem všech našich potravin. Potravin pro zvířata, pro výrobu, pro léčbu.
Chvála včelám , které neznají materiální hodnoty a nechtějí peníze
Chvála včelařům, kteří svou práci dělají jako koníček

Chodíte po hlavě nebo po nohách?

Nohy jsou zrcadlem celého těla. Existuje zde mnoho reflexních bodů. Pokud nepečujeme o nohy pravidelně, riskujeme rychlejší onemocnění celého těla. Body na noze se stávají ztvrdlé a organismus nedostává dostatek podnětů k aktivaci.
​Nohy zatěžujeme nadváhou, která způsobí zploštění, zboření klenby, ostruhy. Špatná obuv.
Na nohách můžeme vidět špatné držení těla. Vychýlení těžiště těla.
​Nohy trpí - paličkovými prsty, haluxem- vbočeným palcem, sešlapáním jedné strany, kuří oka, bradavice, zatvrdliny, roztřepená kůže, orlí nehty, nehty se kroutí pod prst, zarůstání nehtu
​Velkým problémem je plíseň nehtů. Je odrazem špatné hygieny, špatných bot, špatnou péčí, infekce.
​Bohužel je i odrazem stavu organismu - zaplísněné tělo a špatný stav střev.
​Někdy stačí detoxikace a změna jídelníčku  a plísně zmizí.
Bradavice mají virový původ, infekční. Dají se dobře léčit změnou jídelníčku, zvýšit přísun bataglukanů a látek obsažených v houbách.
​Pro nohy je velmi důležitíá pravidelná péče .
​Lze předcházet i zarůstání nehtů - zbroušení
Když budeme pečovat o nohy - zmizí mnoho našich problémů.
Naše plosky nohou jsou denně zatěžované několika kg naší váhy, naše nohy denně přečerpávají několik litrů krve , vody , jedů
Základní ošetření
 • dezinfekce 
 • napářka -vonná sůl
 • odstranění zrohovatělé kůže - skalpelem, bruskou, pilníkem,
 • ostříhání nehtů
 • zbroušení
 • ošetření nehtového lůžka
 • masáž bylinn.krémem

Za příplatek - ceník
 • kuří oka
 • zarostlé nehty
 • odlakování, lakování, ošetření poškozených nehtů, vbočené palce,
 • reflexní masáž plosek, reflexní masáž chodidla,
 • galvanoterapie plosek - suché plosky
 • galvanoterapie chodidla- zlepšení lymfatického systému, prokrvení, fungování orgánů
 • pieling
 • solná masáž nohou
 • bublinková masáž
 • tejp
 • zábal
pedikúra

pedikúra

lepší chůze
galvanoterapie

galvanoterapie

Galvanoterapie nohy zpomaluje tvorbu otlaků, dodá nohám hebkost, působí do hloubky, Velice jemná a relaxační
reflexní

reflexní

Reflaxní masáž nohy je velice citlivá a účinná masáž , zrychluje uzdravování, prevence, pomoc při odblokování páteře - používám u lidí po operaci páteře, vyhřezlých plotýnkách , ledvinových problémech - velmi šetrná
zony

zony

Reflexní zony - nohy celý den nosí tíhu našeho těla a celý den nepřiměřeně tlačíme na reflexní body, které ovlivňují stav našeho organismu
Proč pečovat o chodidla
 
  Celé tělo je pokryto akupresurními drahami a body. Na ploskách nohou je ucelená mapa jednotlivých vnitřních orgánů a dalších částí těla . Proto jsou velice dobré - reflaxní masáže . Zdravotní problémy  odhalí dříve, než se dostanou do chronického stadia.

 Speciální masáží  jsou aktivovány určité oblasti chodidel a  může  dojít ke zlepšení stavu již rozběhnutého onemocnění. Reflexní masáž  nohou mírní stres a napětí v celém těle. Které jsou příčinou mnoha onemocnění. Když se prokrví chodidla, dojde k úlevě v celém organismu. Rozproudí se energie, celá bytost se dostane do harmonie a lepší nálady. Výsledkem je většinou zlepšení detoxikačního procesu, krevního oběhu a nervového systému. V literatuře se uvádí, že každé chodidlo má víc než sedm tisíc nervových zakončení.


Disharmonie v játrech
Palec u nohy je důležitým „bodem“, přes který lze uvolnit stres v organismu, dostat se zpět do duševní rovnováhy a harmonie. Zkuste tento prst nejdříve pár minut ohýbat v prvním článku od nehtu, a pak s ním kroutit a ohýbat i druhý článek (kloub) blíže k chodidlu. Někteří lidé toto cvičení provádějí, když cítí, že u nich začíná rýma a nachlazení. Palec totiž „zastupuje“ oblast hlavy a krku. Proto má také tak blahodárný vliv na zklidnění psychiky a uvolnění napětí kolem krku, které souvisí s přemírou stresů. Nejprve se zaměřte na pravý palec, a pak na levý. Pravá polovina těla se připisuje „akutním chorobám“ a levá „chronickým“. Proto není nic výjimečného, když vás při reflexní masáži bolí jen jedno chodidlo a druhé ani moc ne.

Palce u nohy jsou také důležitým signálem jater a jaterních nemocí. Meridián jater má zakončení právě u palce. Máte-li například v tomto prstě snížený cit, na nehtu se vytváří plíseň či na kůži mozoly, otlaky, pokožka se jinak zabarvuje, nebo si dokonce nesete nějaký defekt z dřívějších zranění, měl by to pro vás být především signál: „Pozor na játra!“ Tyto příznaky bývají někdy doprovázeny častými silnými bolestmi hlavy, které mohou časem přecházet až do migrén. Nejlépe si prospějete tak, že se v první řadě zaměříte na ozdravení svých jater. Známkou toho, jak se vám léčba daří, budou změny defektu v oblasti palce a snižování počtu záchvatů bolestí hlavy. Celkově byste se pak měli cítit mnohem lépe a svěžeji. Možná jste si na jaterní únavu moc zvykli a považujete ji za běžnou součást svého života. Po správné fyzické a duševní „léčbě“ tomu ale tak být nemusí!

Oslabené ledviny
Další důležitou a na omak velmi citlivou oblastí bývá zóna ledvin. Oteklé kotníky většinou také doprovázené specifickou bolestí na vnitřní straně nožní klenby často upozorňují na oslabenou funkci ledvin. Tohoto stavu si můžete nejlépe povšimnout, žijete-li v dlouhodobém stresu, jste přepracovaní, necítíte se psychicky dobře apod.


Tělo vám tak říká: „Chci si odpočinout a relaxovat.“ Velmi často se proto stává, že při relaxačních technikách či sportu, kdy má váš organismus možnost se odstresovat a uvolnit, se stav upraví a nohy přestanou „zlobit“. Tento jev je také velmi zřetelný při kraniosakrální terapii. Otoky kotníků jakoby zázrakem mizí.

Ledviny jsou podle tradiční čínské medicíny považovány za orgán vnitřní síly a dlouhověkosti. Symbolizují partnerské vztahy (máte-li tuto oblast svého života v disharmonii, projeví se zákonitě též na zdravé funkci vašich ledvin), strachy a stresy. Budoucí rodiče by prý měli tak dva roky před plánovaným početím dítěte své ledviny čistit a harmonizovat.

Uvolnění stresu
Všeobecně velmi citlivým místem na ploskách nohou bývá tzv. solar plexus. Nachází se zhruba uprostřed pod ohybem kloubů prstů u nohy, tedy asi v jedné třetině chodidla. Ohnete-li všechny prsty nejprve směrem k nártu a hned poté směrem k patě, měli byste ve středu nahmatat malý ďolíček. Toto místo bývá velmi citlivé, hlavně prožíváte-li stresy a shony. Budete-li bod solaru plexus několik sekund mačkat, bolest by měla ustoupit. Je-li hodně citlivý, masírujte jej nejprve jemně a až později přitlačte. Toto cvičení slouží k obnově vnitřní rovnováhy a pomáhá „upustit“ přebytečnou energii z těla. Měli byste se cítit uvolněněji.

Souvislosti s psychikou

Z chodidel lze kromě zdravotních problémů vyčíst i vnitřní rozpoložení. Například zhrublá kůže na vnější straně palce u nohy či na kloubu hned pod nehtem se přičítá tvrdohlavosti. Ztvrdlá kůže na malíkové straně (pod malíčkem) zase člověku, který má na svých ramenou přespříliš naloženo. Popraskané paty mohou vypovídat o nevhodné životosprávě, přílišném životním shonu, kdy není čas, chuť či chybí vědomosti a cit se o své tělo podle jeho potřeb optimálně starat atd. Může však třeba stačit studená zima a tělo jen potřebuje doplnit oleje ve stravě. Nemusí jít o „velké změny“.Máte-li někde na chodidle puchýřek, kuří oko, bradavice či jiný defekt, zjistěte si nejprve, který vnitřní orgán zasahuje. Jde totiž o velmi důležitou informaci, jak své tělo správně a efektivně uzdravit. Navíc tato „vada na kráse“ může mít důležitý akupresurní (léčivý) vliv na oslabený orgán. Až poté by měla přijít na řadu fyzická léčba, o tom v dalším článku.

Zdroj : celostnímedicína


 
PROBLÉM PRO CELÉ TĚLO
Problém ne jen vbočených palců
Vbočené palce způsobují nemalé potíže. Není to jen věc palců, ale celé chůze a dalších degenerativních onemocnění pohybového aparátu a celkového stavu. Problém s kupováním bot, tlak jednoho prstu na druhý - reflexně se ovlivňují nervová centra orgánů. Prsty mají velké množství nervových vláken ,po kterých se šíří bolest. Dále tlak na lymfatický systém mezi prsty, cévní a žilní systém. Otlaky , ztvrdlá kůže tlačí na reflexní zony oblasti hlavy - častější bolesti hlavy, dle rozsahu - šíje a krčních obratlů. V botě tlak na oblast nášlapků - ovlivňuje dýchání, plíce, oblast krku, štítné žlázy , páteře atd. Více zatěžovaná druhá noha - problémy s koleny , lymfatickým systémem. Zátěž na paty - křížová oblast a oblast Si , bolesti nohou .
O takové nohy je nutné pečovat . Srovnávání palců jde i neoperační cestou - - -
- Pravidelné masáže - též kurz
-Taping - tejpování
- Srovnávání páteře - jemná bodová masáž
- Pravidelná pedikůra a odstraňování staré, tvrdé kůže - zvýšení reflexní citlivosti
 
VBOČENÉ PALCE

VBOČENÉ PALCE

otlaky palců
CO2 ZÁBALY  - BALÍČEK

1X          220,- 
10 x      2000,-
20 x      3800,-
30 x      5400,-
60x pro páry  10.200,-

1x za 7-28dní prevence 
denně 10dní - rehabilitace - velice účinná 
ob den , 3x týdně - částečná rehabilitace - zdlouhavá 
20dní - vysoce účinná
30dní - pro páry- neplodnost, pro ženy  srovnání cyklu, 

 
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one